Nasveti
Zaposleni danes
V minulem obdobju smo bili priča temeljnim spremembam na področju dela. Marsikaj se je spremenilo, zgodil se je popoln preobrat v poslovnem svetu in zaposlovanju. Kako naprej?
Finančni sistem na razpotju
Dandanes zagotovo vsi občutimo, da se vrednost našega denarja znižuje. To lahko opazimo ob obisku trgovine, bencinskega servisa, nabavi gradbenih materialov ipd. Pa vendar – v vsaki krizi se skriva priložnost za tiste, ki so nanjo ustrezno pripravljeni.
Najboljše vaje za hrbtenico!
Najboljša vaja za hrbtenico je dober prepogib in najboljše zdravilo za bolečine v hrbtu je sprememba telesne drže. Preverite v prispevku.
Zakaj je dobro zaupati življenju?
V družbi se vedno glasneje govori o duševnem zdravju in osebni rasti. Vsekakor je temu botroval čas pandemije in prav je, da se o tem govori vse več. Zakaj je dobro zaupati življenju, je v prispevku zapisala Špela Kresnik.
Bo Ukrajinski konflikt zatresel svetovni monetarni sistem?
Če pogledamo iz makro neodvisne perspektive, je odziv Zahoda na rusko invazijo že začel spreminjati svetovni finančni sistem, a trenutno večina tega sploh ne opazi. Kaj lahko pričakujemo?
Parcela in stavba
Parcelo in stavbo lahko in moramo jemati kot dve plati istega kovanca ali dva dela ene celote. Dejstvo je, da je pri gradnji vedno prva parcela. Vabljeni k branju vsebine, ki vam bo razširila obzorja.
Spomladanske cvetlice
Prišla je pomlad in z njo se prebuja narava, ki nam vsakodnevno ponuja zgodnje pomladne rastline, ki jih lahko pestro vključujemo v svojo prehrano. Prispevek o spomladanskih cvetlicah je pripravila dr. Katja Rebolj.
Z gradnjo ali obnovo svoje hiše zaslužim
V prvi vrsti lahko zaslužimo oz. prihranimo s stroški, ki jih ne plačamo in so posledica dobre priprave in vodenje gradnje ali obnove. Veliko dobrih nasvetov najdete v prispevku.
Kriza ali priložnost?
Sprememba obrestnih mer in visoka inflacija se bosta odrazili tako na finančnih trgih kot tudi v realnem gospodarstvu. Kaj se lahko naučimo iz zgodovine? Kakšne naj bodo strategije investiranj, si preberite v prispevku.
Kaj početi v času izolacije / karantene?
Kar veliko se nas je znašlo v situaciji karantene ali izolacije. Kaj koristnega lahko naredimo zase v tem času, je razmišljala Živa Leskovšek. Vabljeni k branju!
Priročnik za samorefleksijo in postavljanje ciljev
Samorefleksija je proces, pri katerem opazujemo sami sebe in okolico okoli sebe. S tem procesom lahko odkrijemo skrite potenciale, vsekakor pa je rezultat samorefleksije boljše razumevanje samega sebe in okolice. Čaka vas priročnik!
Skrivnosti naravne telesne drže in odprave bolečin!
Če se želite znebiti bolečin v križu, je dokazano najbolj učinkovita naravna telesna drža. V branje ponujamo odlične usmeritve za boljše počutje!
Imunska odpornost
Pred virusi prehlada, gripe in drugimi virusi se lahko zavarujemo tako, da okrepimo lastni imunski sistem. Dobro delovanje poleg vrste drugih dejavnikov omogočajo tudi kvalitetna prehrana, spanje in življenje s čim manj stresa.
Surovinski super cikel
Veliko je slišati o investicijah v plemenite kovine. Mnenja so deljena, a pogled iz druge perspektive nam osvetli še druge vidike in možnosti. Zlato gotovo še ni reklo zadnje besede!
Silvestrske in novoletne zaobljube
Novoletne zaobljube so res pogosta stalnica in praksa pri večini ljudi. Konec leta zagnano stremimo v prihodnost in si postavimo nove cilje in zaobljube. Pa se jih res držimo in v kolikšni meri? V prispevku preverite, kakšna usoda čaka večino teh zaobljub in zakaj.
Praznična druženja
Navada in tradicija nam velevata, da praznike, sploh te ob koncu leta, preživimo z družino. Iz izkušenj vemo, da lahko imajo taka druženja na nas tudi negativen vpliv. Oglejte si video, v katerem Saša Einsiedler razloži, zakaj ni vedno dobro upoštevati tradicije.
Alge
Alge. Človeku neke vrste neznanke, a hkrati popolnoma razumemo, da bi naš obstoj brez njih ne bil mogoč. Predstavljajo pa tudi izjemen vir hranil. Več preberite v prispevku.
Zakaj je kakav hrana bogov?
Kako se razlikuje komercialni kakav od ceremonialnega in kako izkusiti čarobnost, ki jo v naše telo vnaša ta starodavna rastlina, preberite v prispevku.
Argumenti za toplotno izolacijo družinske hiše ali bloka
Vsak dan bolj velja, da je naložba v kakovostno toplotno izolacijo nove ali že vseljene stavbe, najboljša rešitev. Preberite si 10 argumentov, zakaj je tako. Za vas jih je pripravil neodvisni energetski svetovalec Bojan Žnidaršič.
Tvegati ali ne?
Nedvomno si vsi želimo donosnih investicij brez tveganja, da karkoli izgubimo. A celotna zadeva pri investiranju in iskanju finančnih donosov je precej znana, za višje donose je potrebno večje tveganje in hkrati tudi zavedanje, da lahko del investicije tudi izgubimo.
Ko smo bili mi mladi …
Če smo v svoj način razmišljanja globoko zaverovani in ne sprejemamo novih informacij ter ne znamo pravilno komunicirati z drugače mislečimi, bomo težko zapolnili vrzel med »mladimi in starimi«.
Kaj je virtualna resničnost in kaj so lažne novice
Zdi se, da nas virtualna resničnost spremlja na vsakem koraku. Brez nje si je skoraj nemogoče zamišljati sodobni čas. Kaj pravzaprav je virtualna resničnost in kako vpliva na naša resnična življenja, preberite v prispevku.
Varno gibanje brez poškodb!
Varno gibanje je pogojeno z naravno postavitvijo nog, medeničnega obroča in aktivnim raztegom hrbtenice. Ne glede na to, ali se ukvarjate s tekom, kolesarjenjem, fitnesom ali hribolazenjem, vam nasveti gotovo prav pridejo.
3 ključne veščine uspešnih kripto investitorjev
Vsak resni vlagatelj bi moral poznati ključne pasti investiranja v kriptovalute, zato je izobraževanje v tej smeri prvi pogoj za vstop na trg. Za vas smo zbrali 3 ključne veščine uspešnih kripto investitorjev!